Co to jest TWITTER i czym się to je :)

Nie jest to blog jak niektórzy błędnie sądzą :P Twitter to nic innego jak nowa, bardziej udoskonalona wersja czegoś takiego co dawniej nazywało się MOOD (do dziś istnieje, jednak mało popularny) gdzie pisało się co obecnie porabiamy i co się z nami dzieje. Czasami towarzyszyła temu emotikonka, którą w zależności od nastroju zmieniało się na uśmiechniętą, płaczącą, złą, i tak dalej... Ale wróćmy do tematu :)
Na stronie twitter.com zapisać można się w różnoraki sposób, ale ja omówię teraz ten, który Was najbardziej interesuje, czyli od strony stardoll.com.
Jak już każdy z Was na pewno zauważył, jakiś czas temu w ustawieniach konta na stardoll pojawił się niebieski wróbelek, czyli właśnie twitter :)
Jeśli chcemy, aby nasze konto na stardoll zostało połączone z twitter'em nie ma nic prostszego jak kliknąć po prostu w różowy button z napisem "Połącz z Twitter" (obrazek).

Po wykonaniu tej operacji przeniesie nas na stronę twitter.com na której możemy się zarejestrować lub też zalogować jeśli posiadamy tam już konto. Jeśli konta nie posiadamy należy kliknąć w link "Sign...." (obrazek).


Po tej czynności przeniesie nas do formularza rejestracyjnego, który należy wypełnić według podanego wzoru (obrazek).


Po wypełnieniu formularza i zatwierdzeniu mamy już gotowe konto, które teraz trzeba tylko przypisać do konta stardoll. W tym celu załaduje nam się kolejna strona, na której należy wykonać to połączenie (obrazek).


Teraz możemy się już cieszyć naszym twitter'em. Czasami po rejestracji wyskakuje jakiś błąd, myślę że to może wynikać z przeciążenia serwerów, ale jak odświeżycie stronę twitter.com i będziecie się chcieli zalogować to na pewno nie powinno z tym być większych problemów. Jedynie co to w ustawieniach konta na stardoll należy sprawdzić, czy połączenie kont zostało poprawnie wykonane. Jeśli nie to klikamy ponownie "Połącz z Twitter" i tym razem wybieramy nazwę, którą ustaliliście podczas rejestracji. W ten oto sposób na twitter będzie się pokazywać każda czynność, którą wykonacie na stardoll a oprócz tego możecie tam wpisywać swoje spostrzeżenia, linki, czynności które wykonujecie obecnie.... w zasadzie niemal wszystko, byleby nie przekraczało 140 znaków :)

PS: Moja rada dla tych co bardzo dużo wystawiają w StarBazarze jest taka, żeby w ustawieniach konta na stardoll koniecznie wyłączyć opcję powiadamiań o sprzedaży, gdyż moje pierwsze konto na wróbelku zostało po dwóch dniach zablokowane z tego powodu. Dlaczego? Dlatego, że wystawiając kilkaset projektów dziennie twitter o każdym pisał aktualkę, po czym doszedł do wniosku, że to jest SPAM i za to właśnie zablokowano mi konto - za spamowanie poprzez stardoll podczas wystawiania rzeczy do StarBazaru (:D uśmiałam się z tego niewąsko). Tak więc jak widać współpraca stardoll z twitter nie jest do końca dopracowana, bo nie pomyśleli o tych co wykonują dużo czynności w ciągu dnia. Po tych doświadczeniach zmuszona byłam założyć kolejne, nowe konto na wróbelku i od razu wyłączyłam tę opcję, żeby nie było takiej jazdy jak z poprzednim :)

© Zredagowała HarajukuGirlPL, stardoll.info.pl

3 komentarze:

  1. ja zarejestrowałam sie ale niedostałam ptaszka :( piszcie na stardoll co mam robić

    OdpowiedzUsuń